نازک دوزی

آموزش دوخت دامن تمام کلوش به روش مولر + الگو

دامن تمام کلوش
دامن ها از جمله پوشش های مورد علاقه بانوان در سراسر دنیا می باشند . اینکه چه مدلی و با چه دوختی و از همه مهم تر با چه متدی یک دامن شیک و زیبا بدوزیم دارای اهمیت است .دامن تمام کلوش به دلیل پرکاربرد بودن و سادگی روش دوخت می تواند یکی از انتخاب های شما باشد.
با آموزش دوخت دامن تمام کلوش به روش مولر همراه نحوه رسم الگو با شما هستیم . که از مدل های رایج و پر طرفدار دامن می باشد ، در ادامه مطلب به این آموزش می پردازیم .
  • مقدار پارچه : قد دامن + عدد A × ۴
  •  اندازه های لازم: دور کمر و قد دامن
  •  دور کمر را تقسیم بر ۶ و منهای ١ می کنیم. عدد بدست آمده را عدد A می نامیم.
  • یک زاویه ٩٠ درجه می کشیم گوشه این زاویه را نقطه ١ می نامیم . از نقطه ١ عدد A را به صورت پرگاری پایین می آییم و این نقاط را روی ضلع های زاویه ٢ و 3 می نامیم . این خط پرگاری جدید را خط کمر می نامیم. از خط کمر عدد قد دامن را به صورت دورانی پایین می آییم و یک خط هلال دیگر ایجاد می کنیم و این نقاط را در ضلع های این زاویه ۴ و ۵ می نامیم. برای نامنظم کردن پایین دامن، نقاط ۴ و 5 را به صورت گونیایی امتداد می دهیم تا در یک نقطه همدیگر را قطع کنند، نقطه 6.
  •  در اثر این کار در پایین دامن چهار عدد هفت و هشت ایجاد می شود.
از این الگو ١ بار روی ۴ لای باز یا بسته یا ٢ بار روی دولای بسته برش می زنیم. در صورتی که همین دامن را به صورت کمرکشی خواسته باشیم، به جای عدد کمر از عدد باسن استفاده کرده و کمر آن را به صورت کش جدا می دوزیم.
امیدواریم که از این آموزش استفاده لازم را برده باشید.
دامن مولر2
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید